Blog

5 Kasım 2018

Folyo Baskı ve Dijital Reklamlar

Kullanım alanı epey geniş olan folyo baskı araç giydirme, iç mekân dekorasyon, vitrin kampanya yazıları, cephe giydirme, reklam stantları, fuar alanı malzemeleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Vitrinlerde tasarım amaçlı da kullanılan bu malzemeler eskiden bu yana tabela benzeri alanlarda uygulanmıştır. Kullanımındaki pratiklik keşfedilince geniş bir alanda etkisini hissettirmiştir. Günümüzde dijital baskı alanında epey fazla yerde kullanılmaktadır. Renk, malzeme özelliği, dayanıklılık gibi durumlar bakımından bu malzeme kendi içinde çeşitlenebilir.

Folyo Nedir? Kullanım Alanları ve Fiyatları Nedir?

Folyo arkası yapışkanlı olarak üretilen ve üzerine baskı yapılabilen bir malzemedir. Üzerine baskı yapılarak istenilen tasarım istenilen alana uygulanabilir. Folyo baskıların ve diğer malzeme çeşitlerinin çok yönlü işlevi olduğu görülebilir. Örneğin tabela üstünde kullanılan folyo, vitrinlerde kampanya, vitrin süsleme olarak da karşınıza çıkabilir.

Şeffaf folyo çeşitleri, genellikle dekorasyon amacıyla kullanılan ürün ve hizmetlerdir. Bunlar özellikle mağaza vitrinlerinde görüntüyü daha renkli ve dikkat çekici hale getirmek için kullanılmaktadır. Örneğin transparan folyolar şeffaf görüntüsü ve bir yandan da renkli tasarımıyla oldukça güzel bir şekilde görünecektir. Daha az şeffaf olan ve yansıtma yönü güçlü bir diğer folyo çeşidi de translucent folyolardır.

Renk Folyosu Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Renk folyoları geniş renk yelpazesi ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. “Plotter” adı verilen makineler ile yapılan tasarıma göre kesilir ve istenilen alana uygulanabilir. Geniş renk seçeneği bulunan renk folyosunun uzun süreler renginin solmaması da müşteri açısından bir avantajdır.

Araç Giydirme – Araç Kaplama İşleminde Folyo Baskı

Folyo baskı uygulamalarından en yaygın olanı araç giydirme ya da araç kaplama işlemleridir. Şirketler firma logolarını şirket araçlarına uygulatabilirler. Bu işlem firmaya kurumsal bir dokunuş katmasının yanı sıra firmanın reklamını da yapmış olur. Cast Folyo (araç kaplama folyosu)ile araç üzerine uygulanan logo istenildiği zaman geri sökülebilir. Kalitesiz folyolarda ya da araç kaplama hizmetinde Cast Folyo kullanılmaz ise araç üzerinde söküm işlemi yapıldığında aracın boyası zarar görebilir.

Folyo Baskı Yaptırmadan Önce

Bir reklam malzemesi olan folyo baskı çeşitleri gelişi güzel olarak uygulanmamalıdır. Uygulama yapılacak alan cam ise uygulamadan önce silinmelidir kirli bir alana yapıştırılan folyo kenarlarından açılabilir. Uygulama yapılacak alan araç ise; araç yıkatılmalı ve tozsuz ortamda uygulama yapılmalıdır. Fön ile ısıtılarak malzemenin araca tamamen yapıştırılması gerekmektedir.

Özet olarak folyo baskı hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için özveri ile çalışıyor ve müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. Folyo baskı fiyatları için bizi arayabilir bizden fiyat alabilirsiniz.

Genel
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.